Måned: februar 2025

FUVO innleder samarbeid med Hvam – fortsetter sitt gode samarbeid med Fenstad FK

FUVO innleder Samarbeid med Hvam IL

FUVO og Hvam vil denne sesongen samarbeide om lag i Gutter 16 år, og de to første samlingene har vist at dette vil bli et godt og spennende samarbeid. Laget vil trene og spille kamper på både Neskollen og Opakermoen, og vil selvsagt benytte både røde og gule drakter.

Vi fortsetter også i år vårt gode samarbeid med Fenstad Fotballklubb om fotball for Gutter og Jenter født 2011.

Haga-herrene spilte seriekamp mot Follo HK Rullestol

Follo HK Rullestol mot Haga/R&Å 34-4

For andre år på rad skulle bruntrøyene få bryne seg på en ny sport, nemlig Rullestolhåndball.

Kun en av bruntrøyene var med på tilsvarende kamp forrige sesong. For alle de andre var det en ny, spennende og, men ikke minst, morsomt opplevelse. Ble ikke veldig mye tid til trening før kampen, men alle fikk en kjapp introduksjon av Follo HK.

Kampen er det ikke så mye å si om, uten at hjemmelaget virkelig imponerer med det de leverer på banen. Resultatet ble som ventet, et stort tap for gjestene. Dette til tross for at bruntrøyenes keeper Marius Dahl gjorde en kjempekamp i mål med hele 13 redninger.

 

Haga/R&Å stilte med følgende lag: Marius Dahl, Kenneth Nykvist, Stephan Matheis, Dani Karimi, Mathias Andreassen, Kristian Skaarer, Aksel Bodding og Tore Paulsen

Danyela og Hermine er tatt ut på regional landslagssamling jenter født 2009

Danyela Sannum (bildet) og Hermine Baugerød Hoel er tatt ut til regional landslagssamling for jenter født 2009. Jentene er sammen med 21 spillere tatt ut til samlingen som finner sted i Nordstrand Arena 12.mars.  Årnes-spillerne er tatt ut som målvakt (Danyela) og bakspiller (Hermine)

Regionalt landslagsmiljø (RLM) er kartleggingssamlinger for de av våre utøvere som kan sees på som aktuelle for sentrale landslag.

De regionale landslagstrenerne tar ut spillere til samlingene på bakgrunn av tidligere sesongers aktivitet, innspill fra landslagstrenerne og observasjoner.

Nes U16 slo den suverene serielederen

U16 C Nes IK mot Kongsvinger 5-3 (4-1/1-2/0-0)

Nes spilte på seg mye selvtillit i helgens to seire borte mot Stavanger. De var allikevel ikke levnet store sjanser i hjemmemøte med serieleder Kongsvinger tirsdag kveld. Gjestene fra nabokommunen stod med kun ett tap på 21 kamper og toppet tabellen med sju poeng ned til nr to.

Strålende første periode av Nes

Kongsvinger tok oppskriftmessig ledelsen, men dette var dagen da Nes-spillerne for alvor fikk vist frem det som bor i dem. Med innsats, vilje og tæl reiste de lynkjapt fra den tidlige scoringen og allerede før det var spilt to minutter hadde Storm René Grinden utlignet til 1-1. Nes fortsatte å gå i strupen på serielederen og fire minutter ut i første periode sendte Sander Brenni Johnsen hjemmelaget i en noe overraskende ledelse. Hjemmelaget var imidlertid ikke ferdig med å sjokkere og før perioden var over hadde Theodor Evensen og Sander Johansen Kristoffersen økt ledelsen til 4-1.

Sesongens største prestasjon

Nes holdt stand til det var spilt ni minutter av midtperioden, da scoret Kongsvinger to raske mål og reduserte til 4-3. Mange trodde da at bortelaget ville ta over å dra hjem en komfortabel seier. Men den gang ei. Nok en gang slo Nes tilbake. Med under ett minutt å spille av perioden økte Karl-Martin Nyborg vertenes ledelse til 5-3.

Ingen klarte å finne veien til nettmaskene dermed kunne Nes-spillerne juble for sin tredje strake seier.

Neste kamp for Nes er allerede lørdag 1.mars, hjemme mot Stavanger.

Nes stilte med følgende lag: Tindra Celine Grinden, Storm René Grinden (1+2), Jaroslav Vaido, Karl-Martin Nyborg (1+0), Sander Johansen Kristoffersen (1+0), Sander Brenni Johnsen (1+2), Gustas Gelazninkas (0+1), Ole Kristian Lyrstad Thesen, Theodor Evensen (1+0), Elias Hagaløkken Willard og Jonas Fyen Holm

 

Denne artikkelen er sponset av

Jørgen Sveinhaug går fra LSK tll Levanger

21-åringen startet å spille fotball i Hvam før han senere gikk til samarbeidsklubben Team Nes. Han gikk videre til LSK i 2018, hvor han imponerte såpass at han som 15-åring fikk sin debut for rekruttlaget i Norsk Tipping-ligaen. Året etter ble det ytterligere noen kamper for rekruttlaget, før han i 2020 fikk noen kamper på benken i OBOS-ligaen og året etter ble det mange kamper på benken i Eliteserien. Så sent som i november 2022 satt han på benken i årets siste hjemmekamp mot Hamkam. Sveinhaug fikk ingen offisielle kamper for LSK, men fikk i 2021 en U18-landskamp. Keeperen fra Hvam har i de to siste sesongene vært utleid til Post Nord klubbene Grorud (2023) og Strømmen (2024).Denne uken ble det klart at han gjør trønder av seg og melder overgang til Levanger, som i fjor rykket ned fra OBOS-ligaen

Denne artikkelen er sponset av

Bilder fra treningskampen mellom KIL 2 og FUVO

Denne bildeserien ble sponset av

Gunnar Holt

R&Å J15 vant med ett mål

Milla Rasmussen scoret fire mål i 25-24 seieren over Årvoll

Jenter 15 år  Nivå 1 A-sluttspill   R&Å – Årvoll 25-24 (8-12)

Rett før vinterferien spilte R&Å jenter 15 år hjemmekamp mot Årvoll. Begge lagene kvalifiserte seg til A-sluttspillet gjennom andreplass i hver avdeling og begge lagene tapte kun en kamp. Årvoll vant sin første kamp i sluttspillet, mens R&Å gikk 19-25 tap hjemme for Tistedalen. Årnes-jentene ”måtte” derfor vinne dette oppgjøret for ikke bli akterutseilt i kampen om en topplass.

Oppgjøret mot Årvoll ble en berg og dalbane match der gjestene fra Oslo kunne gå til pause med 8-12 ledelse. R&Å-jentene hevet seg flere hakk etter sidebytte og kunne til slutt dra i land en meget viktig ettmålsseier, 25-24.

Nikoline Etterlid Ringstad ble toppscorer for R&Å med sju mål, fulgt av Jennie Fjelstad med fem nettkjenninger. Neste kamp for R&Å torsdag 27. februar, borte mot Kolbotn i Mobile Regionscup og søndag 2.mars, seriekamp hjemme mot et Fjellhamar-lag som har tapt med klare sifre i sine to første sluttspillkamper.

R&Å stilte med følgende lag: Danyela Sannum, Martine Lund Bue, Malene Andresen Norum, Maria Sundet Andresen, Marte Bommo Skogholt (1), Hermine Baugerød Hoel (4), Nikoline Etterlid Ringstad (7), Mina Sofie Nilsen, Justine Evang (4), Milla Rasmussen (4), Hanna Melsnes, Amanda Evensen Myrvik og Jennie Fjelstad

Denne artikkelen er sponset av

Nes IK U16 reiste hjem fra Stavanger med sekken full av poeng

Lørdag : U16 C  Stavanger – Nes Ik 3-8 (0-0/2-1/1-7)

Lørdagens match startet forsiktig og etter første periode stod det fremdeles 0-0. Tre minutter ut i midtperioden sendte Thodor Evensen Nes IK i ledelsen. Dessverre slo Stavanger brutalt tilbake og med to scoringer kunne de gå i garderoben etter to perioder med 2-1 ledelse.

Nes avgjorde med en strålende tredjeperiode

Selv om kampen var jevnspilt, så viste Nes-spillerne at her var det muligheter for seier. Laget klinket til med stor innsats og strålende spill og kjørte tidvis over hjemmelaget. Storm René Grinden og to scoringer av Elias Hagaløkken Willard sørget i løpet av periodens seks første å snu 2-1 til 2-4 ledelse. Nes fortsatte å føre kampen og ledet 6-1 etter scoring av Storm René Grinden og Emil Jensen Dystland, før Stavanger fikk sitt tredje og siste trøstemål. Nes var imidlertid ikke ferdigscoret. Sander Brenni Johnsen og Storm René Grinden sørget for at Nes til slutt kunne juble for en fortjent femmålsseier.

 Nes stilte med følgende lag mot Stavanger lørdag: Tindra Celine Grinden, Storm René Grinden (3+0), Jaroslav Vaido (0+1), Karl-Martin Nyborg (0+1), Emil Jensen Dystland (1+0), Sander Johansen Kristoffersen (0+1), Sander Brenni Johnsen (1+0), Ole Kristian Lyrstad Thesen, Theodor Evensen (1+3), Elias Hagaløkken Willard (2+1) og Jonas Fyen Holm

——–

 Søndag : U16 C  Stavanger – Nes Ik 3-7 (2-2/0-4/1-1)

Søndag var det dags for kamp nr to mot et revansjesugent Stavanger-lag. Men Nes fortsatte den fine trenden fra spillet dagen før og tok ledelsen 0-2 etter scoring av Karl-Martin Nyborg og Theodor Evensen, før hjemmelaget slo tilbake med to nettkjenninger før perioden var over.

 Nes vant andre periode med fire mål

Til tross for at Stavanger utlignet rett før første periode var over, så var det et offensivt tenkende Nes-lag som tok tak i matchen fra start i midtperioden. Storm René Grinden sendte bortelaget på nytt i ledelsen og flere spillere fulgte etter hvert etter. Sander Johansen Kristoffersen, Sander Brenni Johnsen og Storm René Grinden sørget med hver sin scoring for at Nes kunne innta tredjeperiode med 2-6 ledelse.

Full kontroll i tredje periode

Nes hadde god kontroll i tredje periode og det var også de som scoret periodens første mål da Sander Brenni Johnsen økte ledelsen til 2-7 med under ti minutter igjen å spille. Stavanger reduserte etter hvert til 3-7, men nærmere enn det kom de aldri. Dermed kunne Nes-spillerne juble for helgens andre seier og meget hyggelig tur hjem fra Stavanger.

Nes stilte med følgende lag mot Stavanger søndag: Tindra Celine Grinden, Storm René Grinden (2+2), Jaroslav Vaido (0+2), Karl-Martin Nyborg (1+3), Emil Jensen Dystland (0+1), Sander Johansen Kristoffersen (1+0), Sander Brenni Johnsen (2+2), Ole Kristian Lyrstad Thesen, Theodor Evensen (1+0), Elias Hagaløkken Willard (0+1) og Jonas Fyen Holm

 

Denne artikkelen er sponset av

FUVO G19 tapte årets første treningskamp

Treningskamp G19 FUVO mot Stange 2-3 (2-0)

FUVO stiller i år et meget ungt G19 lag bestående av spillere som i fjor spilte G16-fotball. Ny trener av året er Jon Edin Strøm. Han har ledet laget en kort periode og fredag var det duket for årets første treningskamp mot Stange på Funnefoss kunstgress.

Fortjent 2-0 ledelse til FUVO til pause

Her sender Marcus Vidøy FUVO i ledelsen 1-0

En spent FUVO-gjeng gikk offensivt ut fra start, var aggressive i det høye presset og trykket Stange bakover på banen. 11 minutter var spilt da FUVO fikk corner som etter litt klabb og babb endte med en avklaring ut til Anton Engen, som på sin side sendte kula videre til Marcus Vidøy, som fra 25 meter feide avgårde en suser nede ved stolperoten.

Rullgardina gikk ned etter sidebytte

Selv om ikke alle pasningene satt som de skulle, så var det bra tempo over det FUVO-gutta leverte. Kampen var i ferd med å passere halvtimen da Alexander Persvangen (lånespiller fra rekruttlaget) økte til 2-0 etter at han ble spilt alene med gjestenes keeper. Dette var også stillingen til pause etter en omgang hvor hjemmelaget var klart best og var nærmere 3-0 enn Stange redusering.

FUVO gikk fra å levere en god første omgang til å levere en svak forestilling etter sidebytte.  Noen bytter ble gjort, men det var først og fremst dumme enkle feil som til slutt ble avgjørende. Sentrale spillere mistet ballen titt og ofte og man spilte mer for seg selv enn for laget. Stange reduserte til 2-1 på et frispark fra langt holdt i motsatt hjørne etter 57 minutter og etter 75 minutter var det dags for 2-2. Vertene var et stangskudd fra å ta ledelsen etter 83 minutter, men i stedet så avgjorde Stange kampen til sin fordel da de scoret 2-3 med fem minutter igjen å spille av kampen.

 

Denne artikkelen er sponset av

Fjelds FM mat

R&Å med sterkt uavgjortresultat mot Skedsmo

Jesper Aaserud scoret for R&Å i 1-1 matchen mot Skedsmo

Treningskamp: Skedsmo – R&Å 1-1 (0-1)

R&Å stilte med redusert lag borte mot Skedsmo lørdag. Normalt skulle det vært plankekjøring for et Skedsmo-lag som til daglig er å finne i Norsk Tipping-ligaen, men de blåkledde jobbet godt og leverte sin beste treningskamp for året.

Det var i følg rapportene en jevnspilt kamp der R&Å kunne gå til pause med 0-1 ledelse etter straffescoring av Jesper Aaserud. I andre omgang var Skedsmo det førende laget, men skapte ikke all verden, men utlignet etter hvert til 1-1 og var kampen sett under ett nærmest seier.

R&Å har variert i treningskampene. Fra uavgjort mot 5.div laget Bjerke til samme resultat mot Skedsmo. Totalt har det blitt fire uavgjorte (Ridabu, Bjerke, Odal FK og Skedsmo) Neste treningskamp for R&Å er torsdag 27.februar borte mot Hauerseter.

R&Å stilte med følgende lag fra start: Tore- Markus Grønvold, Jesper Aaserud, Casper Ovell-Rolén, Jørgen Aaserud- Eivind Solhaug, Arne Holter, Henning Torgnesskar – Simen Scharning, Mateo Stenbro og Simen Lirio

Denne artikkelen er sponset av