Måned: mars 2025

R&Å 2 J15 topper tabellen etter sin femte strake seier

Jenter 15 år Nivå 2 B-sluttspill. Drøbak/Frogn – R&Å 2 17-19 (6-9)

Livet for jentene på R&Å 2 er en dans på roser om dagen. Laget går fra den ene seieren etter den andre og stod med fire strake seiere før bortemøte med Drøbak/Frogn 2.

Årnes ledet med tre mål til pause

R&Å-jentene har spilt på seg stor selvtillit og brukte ikke mange minuttene på å ta tak i matchen. Med scoring av Malene Andresen Norum, Nathalie Torp Andresen og Anna Sofie Aas, sørget de fra å gå fra å ligge under 3-2 til å lede 3-5. Drøbak/Frogn reduserte til 4-5, men pådro seg rett etterpå en tominutter som de blåkledde utnyttet til å score tre mål på rappen og øke ledelsen til fire mål.

Dro i land tomålsseier

Drøbak/Frogn scoret reduserte til 6-9 rett før pause og startet andre omgangen med å score ytterligere to mål før Nathalie Torp Andresen økte til 8-10. Hjemmelaget var flere ganger kun ett mål bak, men R&Å-spillerne holdt hodet kaldt da det gjaldt som mest og slapp aldri vertene helt innpå. Bortelaget var på det meste oppe i firemålsledelse og da gjorde det ingenting at Drøbak/Frogn reduserte to ganger slik at sluttresultatet til slutt var 17-19 i fordel de blåkledde.

Trener Cathrine Hernæs Gundersen konstaterte at ikke alt gikk på skinner i andre omgang.

  • Det ble en slitekamp fra start til slutt, men vi vant og beholder førsteplassen på tabellen

Nathalie Torp Andresen ble toppscorer med sju mål

Neste kamp for R&Å er søndag 9.mars, hjemme mot Linderud/Linje 5

R&Å stilte med følgende lag:Mia Husebø-Isaksen, Eldana Kalsi Dsahtsion (2), Malene Andresen Norum (4), Mathea Nygård Bruaas, Nathalie Torp Andresen (7), Ida May Perkins, Leah Haukø-Hauger (2), Mia Dorothea Sundby Grenaker (1), Anna Sofie Aas (3) og Sara Elise Aanerud

 

Denne artikkelen er sponset av

Treningskamp. R&Å tapte mot Hauerseter

Arne Holter og R&Å tapte treningskampen mot Hauerseter med 2-0

Treningskamp. Hauerseter – R&Å 2-0 (1-0)

R&Å kom fra et meget sterkt uavgjortresultat mot Skedsmo til bortekamp mot Hauerseter. Ett lag som i fjor endte på andreplass og som også i år er en het opprykkskandidat. Før matchen stod de blåkledde med fire strake uavgjortresultat, men i denne matchen var Hauerseter et lite hakk for gode i matchen som til slutt endte med 2-0 til hjemmelaget. Det første målet ble satt inn av målgarantisten Kim Brenna i første omgang, mens Farasat Ahmed Azam fastsatte sluttresultatet til 2-0 etter en snau times spill. Etter våre rapporter var det alt i alt en fortjent seier til Hauerseter.

Haga-herrene ga serieleder Korsvoll kamp om poengene

5.div herrer Haga/R&Å – Korsvoll 27-30 (10-13)

Et av topplagene stod på andre siden av banen på onsdag. Bruntrøyene spilte jevnt mot dem forrige gang. Kunne de gjøre det samme nå?

Det var bruntrøyene som kom best igang og, anført av en storspillende Benas Vaicekonis i mål og et bunnsolid forsvar, skaffet de seg kjapt en to-måls forsprang på gjestene. Det kladdet litt mer fremover. Etter drøyt halvspilt omgang ledet de fortsatt 7-5. Da scoret gjestene 3 kjappe og var i ledelsen for første gang på stillingen 7-8 etter 20 minutter. Lagene fulgte hverandre så frem til sluttminuttene, da scoret Korsvoll 2 kjappe og fastsatte pauseresultatet til 10-13.

I pausen ble bruntrøyene enige om å fortsette forsvarsspillet og hjelpe Benas der bak. Han tok det aller meste som kom. Men de må finne tilbake til de kjente spillemønstrene fremover.

Den første delen av andre omgang fulgte lagene hverandre i mål protokollen, og bruntrøyene greide ikke å knipe mye inn. På stillingen 15-17 scoret gjestene 4 kjappe, og det virket som de avgjorde kampen der på stillingen 15-21. De fortsatte å øke sin ledelse og var oppe i 19-28 når 8 minutter gjestod. Da begynte det å sitte for Haga/R&Å-herrene igjen og de knappet sakte med sikkert inn på ledelsen til 26-29, men da var det kun drøyt halvminutt igjen. Lagene scoret en gang hver og det endte 27-30 til Korsvoll. Kanskje den beste kampen bruntrøyene har spilt denne sesongen.

En spiller må nevnes spesielt, og det er keeper Benas Vaicekonis. Han reddet 31 av 61 skudd! Dvs redningsprosent på over 50!

Haga/R&Å stilte med følgende lag: Kenneth Nykvist, Stephan Matheis, Sigurd S Løken, Kristian Skaarer, Patrik Holmøy, Ruben Kværner, Aksel Bodding, Alexander Holmen, Joar H Mikkelsen, Benas Vaicekonis og Thomas Holmøy

Målscorere Haga/R&Å (straffer i parentes): Alexander Holmen 8 (2), Ruben Kværner 8, Patrik Holmøy 4, Kristian Skaarer 3, Stephan Matheis 2 og Sigurd Løken 2.

Foto og artikkel er hentet fra Haga sin hjemmeside

Nikoline Etterlid Ringstad er tatt ut på Regional landslagssamling for jenter født 2009

Tre Årnes-jenter på Regional landslagssamling

Vi har tidligere skrevet at Danyela Sannum og Hermine Baugerød Hoel er tatt ut til regional landslagssamling for jenter født 2009. Nå kan vi fortelle at også Nikoline Etterlid Ringstad fra samme klubb er tatt ut. Nikoline er i likhet med Hermine bakspiller, mens Danyela er målvakt.

Totalt er 23 spillere tatt ut til samlingen som finner sted i Nordstrand Arena 12.mars. Regionalt landslagsmiljø (RLM) er kartleggingssamlinger for de av våre utøvere som kan sees på som aktuelle for sentrale landslag.

De regionale landslagstrenerne tar ut spillere til samlingene på bakgrunn av tidligere sesongers aktivitet, innspill fra landslagstrenerne og observasjoner

 

 

Denne artikkelen er sponset av

Kisa-gutt med to U16-landskamper til FUVO

FUVO har tidligere hentet en ”drøss” med spillere fra Ull/Kisa og neste mann inn dørene på Opakermoen kommer også han fra samme klubb.

18 år gamle Daniel Lyngstad har alltid spilt i Ull/Kisa og fikk sine første minutter for klubbens A-lag i treningskampen mot Strømmen for nesten nøyaktig 3 år siden. Sin så langt eneste kamp for A-laget fikk han 31/8-2024, borte mot Follo. Men allerede i 2021 fikk han kamper i NTL for ULL/Kisa 2 og i fjor var den elegante midtbanespilleren en viktig spiller for et Kisa 2-lag som rykket opp fra 4.divisjon.

Daniel har også to U16-landskamper fra 2022. Han debuterte borte mot Tsjekkia (2-3 seier)1/3-2022 da han kom inn i det 85. minutt for ikke helt ukjente Sverre Nypan fra Rosenborg. To dager senere startet han på bekostning av Nypan i bortemøte med Kypros. Også denne kampen endte med norsk seier (1-2).

Midtbanespilleren har trent og spilt flere treningskamper for FUVO

 

Navn. Daniel Lyngstad

Født: 26/4- 2006

Plass på banen: Midtbane

Kamper. 1 (Pst Nord), 5 NTL og  69 4.div

Mål: 6 mål i 4.div

Tidligere klubber: Ull/Kisa

 

Spillere inn og ut siden sesongslutt

Spillere inn: Jonas Haakonsen, Tobias Remme, Tobias Linthoe, Anish Jebanathan, Saad Ali Butt og Martin Søreide, alle sammen fra Ull/Kisa

Spillere ut: Stian Westerheim (lagt opp), Fredrik Nilsen (lagt opp), Julian Jappeé Henriksen (tilbake til E.Turn etter endt låneopphold), Emil Stenberg Øien( Nordstrand),Eirik Kalland (Kongsvinger), Stian Aaserud (R&Å),Oskar Berg Nordstrøm (Idd Sportsklubb), Patrick Bergmann og Jesus David Rendon Quinones

 

Denne artikkelen er sponset av

Fjelds FM mat

India Isabelle Guzmann Gjølstad fra Neskollen ble tildelt Hege Riise Stipend

DSC01807.jpg

Foto NFF Akershus

Utdeling under NFF Akershus kretsting 

Hege Riise-stipend deles ut årlig til en talentfull spiller i alderen 15-17 år. Spilleren skal ha gjort seg bemerket både på og utenfor banen, og skal være et forbilde for yngre spillere

India Isabelle Guzman Gjølstad er keeper og spiller til daglig i Lillestrøm. 2009-jenta bor på Neskollen, men har siden 2021 spilt fotball for Lillestrøm. I 2023 fikk hun tre U14 landskamper. 16 åringen fortsatte fremgangen i 2024 og var såpass god at landslagstrenerne ga henne sjansen fra start for U15-landslaget i 2-1 seieren over Sverige i september. Meldte overgang til LSK Kvinner i fjor.

 

Alle prisvinnerne fra NFF Akershus sitt kretsting finner du her

 

Nes Ik starter eget jentelag – søker spillere

Nes IK går med planer om å starte eget lag for jenter mellom 7-10 år. Her er hva de selv skriver på sin hjemmeside:

 

Har du en jente født i 2015, 2016, 2017 eller 2018 som har lyst til å prøve ishockey? Nå starter Nes Ishockeyklubb opp et helt nytt jentelag, og vi ønsker flere jenter med på laget! Første trening: 📅 Mandag 24. februar ⏰ Kl. 18:00 – 18:50 Oppmøte 30min før. 📍 Runnirinken Ishall.

Dette er en fantastisk mulighet for jenter som vil prøve seg på isen, møte nye venner og bli en del av et inkluderende og morsomt lagmiljø. Ishockey handler om samspill, mestring og mye moro – og vi ønsker å skape et godt miljø for jenter som vil spille sammen.

Hva skjer denne dagen?
Mens jentene har sin første økt på isen samme med jentelaget vårt, inviterer vi foresatte til en hyggelig prat i kiosken. Her vil vi informere om laget, treninger, utstyr og veien videre. Vi ønsker å legge alt til rette for at jentene skal få en best mulig opplevelse på og utenfor isen.

Har dere ikke eget utstyr?
Ingen problem! Vi hjelper dere med å låne utstyr slik at alle får muligheten til å være med. Det eneste dere trenger å ta med er skøyter, hjelm med gitter, hansker og godt humør! Hjelm med gitter kan lånes om dette er manglevare.

Bli en del av Nes IKs jentelag!
Vi ønsker å bygge et sterkt og sosialt jentelag hvor samhold, glede og utvikling står i fokus. Noe skøyteferdigheter er en fordel. Dere er hjertelig velkommen til å bli med.

Melde din interesse så vet vi hvor mange som kommer.
Ta kontakt med Unn Sofie Heitmann på e-post: [email protected]

Vi gleder oss til å se deg på isen

FUVO med årets første seier

Treningskamp   FUVO mot Haslum 2-1 (2-0)

Jan Åge Sandviken måtte vente til den femte treningskampen før han fikk se gutta sine vinne en treningskamp. Lørdag kunne han og resten av gutta trekke på smilebåndet etter å ha slått 4.divisjonslaget Haslum 2-1 på Funnefoss kunstgress.

Det var en forsiktig innledning på kampen mellom to lag som følte litt på hverandre i starten. Etter hvert tok FUVO mer og mer over og spesielt lot vi oss imponere over venstresiden der nykommer Martin Søreide var en konstant trussel. En annen som også var god var Noah Veiby. Han spilte sin første kamp for året og viste gang på gang hvorfor flere har etterspurt han.

Martin Søreide blir viktig for FUVO

I det kampen var i ferd med å passere tjue minutter, så tok FUVO ledelsen 1-0. Målet kom etter et innlegg fra Oskar Stenberg Øien som gikk over hodet til Mads Rismoen inne i boksen og over til Martin Søreide, som tok med seg ballen innover før feide kula kontrollert i nettmaskene. Fem minutter senere var det tid for 2-0. Og igjen var Martin Søreide involvert. Søreide kombinerte fint på venstrekanten, kom seg ned til og langs dødlinja før han la en 45 graders pasning tilbake til Oliver Nøvik, som breisidet ballen sikkert i mål.  FUVO kom til et par gode forsøk til, mens Haslum kom til sin eneste store målsjanse etter 40 minutter da en angriper ble spilt alene med Sondre Ranheim Sæther. FUVOs sisteskanse, som ikke hadde hatt all verden å gjøre, vartet opp med en strålende redning.

Lite tilbakesteg etter sidebytte, men viktigst var at laget tok sin første seier for året

Andre omgangen ble dessverre et stort gjesp. FUVO hadde i det store og hele god kontroll, men klarte ikke å fortsette den fine flyten de hadde den siste halvtimen av første omgangen. Det ble en rotete omgang og med et drøyt kvarter igjen å spille pådro de seg et unødvendig brudd på høyresiden, som til slutt endte med straffespark og scoring i mot. Resten av omgangen ble litt panisk uten at Haslum kom til de store truslene. Etter 90 minutter blåste dommer av og FUVO kunne puste lettet ut etter å ha dratt i land årets første seier.

FUVO tok et steg i riktig retning. Spesielt i den siste halvtimen av første omgangen vartet laget opp med flere fine kombinasjoner, innlegg og sjanser. Martin Søreide har så langt blitt brukt sentralt, men ble i denne kampen brukt på venstrekanten med hell. Neste utfordring for Jan Åge Sandviken & Co er mandag 10. mars, da tar de turen til Bakkedalen kunstgress og 1.kvalifiseringskamp til NM mot Kløfta.

FUVO stilte med følgende lag : Sondre Ranheim Sæther, Birk Øian, Henrik Fosvold, Tomas Holmestad,  Nicklas Brenna Karlsen,  Daniel Lyngstad, Noah Veiby, Oliver Nøvik, Martin Søreide, Mads Rismoen og Oskar Stenberg Øien Benyttede innbyttere: Jonas Haakonsen, Tobias Solem Karlsen, Markus Walle, Tobias Remme

 

Denne artikkelen er sponset av

Romerike Sparkebank