Har du sluttet med fotball, men har lyst til å være en del av fotballmiljøet, eller sitter du med en trener i maven. Da passer denne oppgaven perfekt for deg. FUVO G14 kan love deg et godt miljø og mye glede. Det eneste de trenger er en trener som har tid, lyst og motivasjon til å trene de.
Av de ti norske kvinnene som var med i prologen, var det kun fire av dem som havnet blant de 30 beste. Mathilde Myhrvold imponerte og ble nummer to, mens Tiril Udnes Weng (nummer ti), Anne Kjersti Kalvå (nummer 19) og Helene Marie Fossesholm (nummer 29) alle kom seg videre.
I tillegg til Heidi Weng, røk Lotta Udnes Weng, Ane Appelkvist Stenseth, Ragnhild Haga, Silje Theodorsen og Anna Svendsen alle ut i prologen.
Lotta Udnes Weng pratet heller ikke med pressen da hun gikk forbi intervjusonen. I samme øyeblikk røk hun ut.
– Drit, sa Udnes Weng og kastet en kopp med væske.
Microgym opererer med et medlemskap hvor kunden Pay-as- you- og-løsning hvor du kun betaler for de timene du faktisk trener. Firmaet sier til Nesfotballen at de satser på åpning i jula, med offisiell åpning rett over nyttår. Pga de nye korona-restriksjonene så har de satt prisen til 79 kr pr time som et åpningstilbud. Det vil kun være mulighet til å reserve hele gymmen til seg selv frem til restriksjonene oppheves igjen. Etter det vil det være mulig å booke 3 personer samtidig til en lavere pris pr person.
Opptil 3 personer kan trene samtidig
Microgymmen på Funnefoss er rigget for opptil 3 personer kan trene samtidig. Den inneholder 2 rack til øvelser som benkpress, knebpy etc. En standard olympisk vektstang samt en teknikkstang er kjøpt inn, samt mer enn nok vektskiver. Vi har også fått utviklet spesielt til små treningssentre et cable cross over system med integrert modul for nedtrekk og sittende roing.
Det er prototypen til denne vi nå har installert i Microgymmen på Funnefoss, og skal gi oss svar på eventuelle behov for endringer vi må gjøre for neste versjon.
Mye utstyr og mange muligheter på en listen plass
Hånd-manualer fra 1-25 kg og kettle-bells er på plass, samt en justerbar benk. På cardio har man tilgjengelig tredemølle, romaskin og en spinningssykkel. Her har de valgt å gå for brukervennlighet og enkle brukersnitt fremfor masse ulike funksjoner som ofte ikke blir brukt uansett. De ser også på mulighetene for å kjøpe inn noen strikker og slynge, men her må de vente på tilbakemeldinger fra bukerne om detter er noe de savner.
Det er Casall Pro som står for utviklingen av denne og de er også leverandør av alt treningsutstyr.
Vurderingen er gjort av Joacim Jonsson, VG-spaltist og fotballekspert i Eurosport.
Gjennom flere år som spiller, trener og sportssjef i Fredrikstad Fotballklubb samt rollen som ekspert i Eurosport har Joacim Jonsson (46) opparbeidet seg stor oversikt over topp- og breddefotball i Norge. Denne sesongen deler han sin innsikt og erfaring med VGs lesere.
Generelt er dette det beste oppsettet Norges Fotballforbund noensinne har gjort.
Jeg har satt opp et dristig tips – et kamikaze-tips – for samtlige avdelinger ut fra dagens forutsetninger
Denne avdeling virker på papiret som den jevneste i 3. divisjon med mange seierskandidater. Gjelleråsen har vært gode i en årrekke, og jeg tror de kroner det hele med et opprykk denne sesongen. Det er nærmest umulig å spå hvem som rykker ned fra denne avdelingen.
Norges Motorsportsforbund har tatt en liten prat med bygdas store Enduro-utøver, Vilde Holt.
-I år skal jeg feire julen hjemme i Skogbygda. Ordentlig julestemning på gården med grøt til nissen og julenek. Jeg skal krype opp foran peisen med Stomperud, Finbeck og Fia, Knoll og Tott og selvfølgelig Blondie. På bordet står en stor kopp med kakao og krem sammen med en bolle med div nøtter, sier Vilde Holt, som gleder seg stort til jul i hjembygda etter å ha vært utenlands og kjørt i flere måneder.
-Tradisjonell julemat med ribbe og riskrem med rød saus. Samfunnet endrer seg så mye og så fort at det er godt å kunne kjenne på at noen tradisjoner er slik de alltid har vært. Julen er for meg en slik tid, hvor det er godt å kunne få ha den gode gammeldagse julestemningen med storfamilien og kos, sier hun.
Treningsmessig blir det mest styrke – samt trening på treningsstudio i julen.
-I treningsopplegget mitt er julen satt av til nettopp familie og kos, og derfor blir det kun å vedlikeholde nivået på treningsstudio med mølle og styrke. Er hjemme bare en liten uke, så jeg skal rett og slett bare kose meg, avslutter Vilde Holt
I august skrev Jørgen Sveinhaug under en proffkontrakt med LSK. Denne uken var det dags for den ett år yngre Dylan Murugesapillai å signere proffkontrakt med klubben. Begge to startet sine fotballkarrierer i Hvam.
Den snart 18 år gamle Dylan er oppvokst på Neskollen og står med 7 G15-landskamper og 3 G17-landskamper. Han har i år spilt seg til fast plass på LSK2 i NTL, men venter fremdeles på debuten for A-laget. Den kan fort komme i 2022
17-åringen (blir 18 i januar 2022), sier følgende til LSK sin hjemmeside:
Det er selvfølgelig gøy å nå et mål som jeg har jobbet hardt for. Det har vært målet helt siden jeg kom hit fra Frogner i 2017.
Han forteller videre at hans første barndomsår var i Hvam IL, men det var i Frogner det begynte å dra seg til. De fire årene han hadde der var veldig viktig for han. Ikke minst utviklet han seg som person der. Han retter en stor takk til Frogner IL, men det var på Neskollen og i Hvam det hele startet.
G-19 trener Rune Haalvelmoen har følgende å si om Dylan
Det er veldig fortjent at han får proffkontrakt. Dylan har jobbet hardt for det over tid. Han har kommet seg over enkelte nedturer, og blitt en betydelig sterkere spiller. Han er veldig anvendelig, har god fotballforståelse og kan spille i mange posisjoner. Han kom hit som midtstopper, men har spilt mest indreløper – og back på landslaget. Men han kan også spille dypt på midtbanen og på kanten. Dylan er nysgjerrig og alltid opptatt av å finne ting som kan gjøre han bedre, sier Rune Haavelmoen.
Sportssjef Simon Mesfin er glad for at nok et stort talent signerer proffkontrakt med LSK selv om flere klubber har prøvd å hente Dylan.
Det har vært interesse fra andre klubber som har lokket med spilletid på A-laget, men vi er glade for at Dylan valgte å bli i LSK: Vi gleder oss til å følge utviklingen hans, sier Mesfin
Dylan svarer selv følgene på interessen fra andre klubber
Det er hyggelig å se at andre klubber også har sett mine kvaliteter, men per nå er Lillestrøm den rette klubben for meg til å ta nye steg. Nå får jeg sesongoppkjøring med A-laget, og det gleder jeg meg veldig til, sier Dylan Murugesapillai til LSK sin hjemmeside
Tidligere denne uken ble den første Microgymen plassert på Funnefoss stadion. Hovedmålet til selskapet er tren der du vil, når du vil. Microgym er en kompakt treningsløsning som tilbyr enkel tilgang til treningslokale med alt du trenger for å komme i form. Mange har langt å reise til nærmeste treningssenter, og tidsklemma gjør ofte det vanskelig å finne tid til trening. VI lanserer nå et konsept som gjør det mulig å tilby trening nærmere folk.
I første omgang settes det opp moduler på 23 kvadratmeter (8 x 3 meter), men på sikt håper de å kunne sette opp to moduler ved siden av hverandre slik at totalen vil være på nærmere 50 kvadratmeter. Med et slikt tilbud i nærområdet, vil det nok være lettere for mange å trå over den berømte dørstokkmila. Det er lettere å starte treningene kort vei fra hjemmet, enn å oppsøke de store treningssentrene.
Pay-as you-go-løsning
Microgym utfordrer eksisterende modeller basert medlemskap ved å tilby våre kunder en Pay-as-you-go-løsning hvor du kun betaler for de timene du faktisk trener. Via deres app-baserte booking- og adgangssystem kan du booke time og få adgang til Microgym. Appen tilbyr også mulighet for skreddersydde treningsprogrammer og interaktiv treningsveiledning som hjelper deg å komme i gang med å nå målene dine.
Selskapet har satt seg et hårete mål. I løpet av 2022 skal de ha ti microgym-anlegg på plass rundt om i Nes.
Microbygget er et prosjekt i samarbeid med Microgym og Aurskog Sparebank
Vi kommer tilbake med mer info om bygget i løpet av morgendagen
47 utøvere ble mandag ettermiddag klare for OL i Beijing 2022. Tvillingsøstrene Lotta og Tiril Udnes Weng er begge tatt ut til å representere Norge.
– De som er tatt ut nå er de klareste kandidatene, samt de som har behov for å få beskjed tidlig. Vi er trygge på at alle disse utøverne er på det prestasjonsnivået som forventes i OL, sier toppidrettssjef Tore Øvrebø.
Her er utøverne som foreløpig er tatt ut i curling, freeski, kombinert, langrenn, skiskyting, skøyter og snowboard.
Curling (herrer)
Markus Høiberg
Magnus Nedregotten
Torger Nergård
Magnus Vågberg
Steffen Walstad
Curling (mixed double)
Magnus Nedregotten og Kristin Moen Skaslie
Freeski
Ferdinand Dahl
Sandra Eie
Johanne Killi
Christian Nummedal
Birk Ruud
Kombinert
Espen Andersen
Espen Dalhaug Bjørnstad
Jørgen Nyland Graabak
Jens Lurås Oftebro
Jarl Magnus Riiber
Langrenn
Maiken Caspersen Falla
Helene Fossesholm
Hans Christer Holund
Emil Iversen
Therese Johaug
Johannes Høsflot Klæbo
Simen Hegstad Krüger
Håvard Solås Taugbøl
Erik Valnes
Heidi Weng
Lotta Udnes Weng
Tiril Udnes Weng
Det er plass til ytterligere to kvinner og to herrer i langrennstroppen. Disse tas ut etter Tour de Ski (28. desember til 4. januar).
Skistyting
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Tiril Kampenhaug Eckhoff
Ida Lien
Sturla Holm Lægreid
Marte Olsbu Røiseland
Skøyter
Marit Fjellanger Bøhm
Allan Dahl Johansson
Hallgeir Engebråten
Sofie Karoline Haugen
Peder Kongshaug Stavanger
Håvard Holmefjord Lorentzen
Bjørn Magnussen
Sverre Lunde Pedersen
Kristian Gamme Ulekleiv
Ragne Wiklund
Snowboard
Marcus Kleveland
Mons Røisland
Vinter-OL arrangeres i Kina om 45 dager – fredag 4. februar til søndag 20. februar. Lekene inkluderer 15 idretter og 109 konkurranser.
Flere utøvere vil bli tatt ut til OL 10. januar. Da vil hoppere og alpinister for eksempel også få klarsignal fra Olympiatoppen. Totalt vil Norge sende 85 utøvere.
Spilleplanen for 2022 er klar og FUVO serieåpner hjemme mot Mjøndalen 9.april, før de tar turen til LSK i den neste. I tredje serierunde er det tid for hjemmekamp mot Mjølner før man tar turen til Gjelleråsen. FUVO avslutter vårsesongen med hjemmekamp mot Bossekopp 25.juni.
Serien starter opp igjen med 13.serierunde 23. juli, borte mot Fløya, før de tar i mot samme motstander hjemme 30.juli.
R&Å futsal ble startet opp våren 2019 og laget er nå inne i sin andre sesong i 1.divisjon etter at fjorårets sesong ble avlyst. De blåkledde startet sesongen strålende, men har dettet litt lenger ned på tabellen. 2021 ble avsluttet med to kamper lørdag 11.desember
Lørdagens første motstander var serietoer Veitvet, som kom til matchen som ubeseiret. Spillet vippet frem og tilbake, men ingen klarte å få ballen i nettmaskene i første omgang. Kampen så også ut til å ende målløst, men mot slutten av kampen ble det action. Med sju minutter igjen å spille sendte Simen Liro R&Å i ledelsen 1-0. Veitvet svarte med å utligne et par minutter senere, men helt på tampen av oppgjøret avgjorde ballkunstneren Liro kampen med sitt og R&Å andre mål for dagen. 2-1 seieren førte R&Å opp på ti poeng etter sju spilte kamper
R&Å stilte med følgende lag: Truls Frogner, Hossein Amiri, Simen Andreassen, Pål Fossnes, Simen Liro, Sølve Dahlin Sæter, Kjetil Elverum og Even Dahl.
R&Å – Ski
Etter seieren over serietoeren så trodde nok R&Å-spillerne at oppgjøret mot bunnlaget Ski ville bli en enklere oppgave. Et Ski lag som i tillegg kom rett fra 1-6 tap for Bækkelaget.
Det startet imidlertid på verst mulig måte for de blåkledde. Etter et par minutter spill så rotet keeper Truls Frogner rotet ballen i eget nett. R&Å kom seg etter hvert til hektene og etter tretten minutter så skapte Pål Fossnes ballanse i regnskapet. 1-1 holdt seg til et lite stykke ut i andre omgangen. Da scoret først Ski, før Simen Liro rett etterpå utlignet til 2-2. Fire minutter før slutt tok Ski for tredje gang ledelsen i matchen. Dette gjorde sitt til at R&Å måtte ta større sjanser, som igjen dessverre førte til at i stedet for utligning, så scoret Ski to ganger og vant kampen 5-2.
Etter 8 serieomganger ligger R&Å på 7.plass med 10 poeng.
R&Å stilte med følgende lag: Truls Frogner, Hossein Amiri, Simen Andreassen, Pål Fossnes, Simen Liro, Sølve Dahlin Sæter, Kjetil Elverum og Even Dahl.