Blaker (Spiller og lagleder Pål Thoreid)
- Hvordan er dere fornøyd med vårsesongen totalt sett?
Vi er ikke helt fornøyde. Vi har mistet litt for mange poeng på at vi ikke har klart å avgjøre enkelte kamper hvor vi har følt vi har vært best. Dermed har det blitt for mange uavgjorte. Defensivt har det vært helt ok, men vi har slitt med å score målene vi trenger for å vinne.
- Hvem vil du si er vårens spiller hos dere, og hvilken motspiller har imponert deg mest?
Viktor Wikstrøm har vært vår beste spiller.
Glenn Wilsgård (keeper hos EIF)har dessverre spilt gode kamper mot oss.
- Beste laget dere har møtt i våres?
FUVO
- Vårens beste kamp for dere?
Å knuse AHFK 4-0 på Høland stadion var en milepæl for oss. Vi var riktignok effektive, men de skapte knapt en målsjanse.
- Hva må dere forbedre til høstsesongen?
Vi må sette sjansene, og stresse ned litt når vi vinner ballen.
- Målsetning for høstsesongen
Ta igjen Aurskog-Høland og Sørumsand på tabellen, selv om det i ikke ser så lovende ut akkurat nå.
- Spillere inn – ut
Noen av unggutta skal i militæret, men ingen av de har spilt noe særlig på A-laget i vår. I tillegg går nok reservekeeper Jan Petter Smedhaugen tilbake til Skjetten3 nå som vi fikk inn Marcus Malnes Berg rett før ferien. Kristoffer Fagerstrand fyller til Lillehammer, og blir dermed ikke å se på A-laget. Kommer kanskje litt hjemom for å spille B-kamper innimellom
- Hvem tror dere rykker opp – Ned?
FUVO rykker opp. Rælingen rykker ned sammen med Eidsvold Turn2.
Vår vurdering av Blaker
+ Slipper inn nest færrest mål
+ Tro mot spillestilen
+ Gode nok til å slå alle lagene
- Scorer lite mål, spes på bortebane
- Kun scoret mer enn ett mål i fire av 14 kamper
- Slitt med å avgjør jevne kamper i deres favør.
Utfordringen ligger i å score flere mål og ikke minst avgjøre jevne kamper. Hvis ikke kan de fort havne i nedrykkssumpa sammen med flere andre.
Denne artikkelen er sponset av