Bildet er hentet fra Patrick Haugen Veisten sin facebookside.
Nesbuen Patrick Haugen Veisten fikk i oktober i 2016 sin debut i verdenscupen, og selv om han ikke f fullførte storslalåmrennet, så var det en lærerik erfaring. Sesongen ble avsluttet i april 2017 med bronsemedalje i storslalom, og alt så veldig lyst ut med tanke på 2017/18-sesongen.
Årets sesong har imidlertid ikke gått helt etter planen. Han har i følge rapportene kjørt bra på trening, men i de fem første rennene så varierte plasseringen fra 80. til 10.plass. Men 10.januar 2018 fikk han en etterlengtet opptur da han gikk helt til topps i FIS rennet i Lienz i Østerrike. Han kjørte en glimrende første omgang i storslalåmrennet og ledet med over et halvt sekund på nummer to. I andre omgang kjørte han kontrollert inn åttende beste tid, men det var mer enn nok til å gå til topps.
På andre og tredjeplass kom nordmennene Fabian Wilkins Solheim og Simen Ramberg Christensen.
Torsdag 11.januar fulgte han opp onsdagens seier med å bli nummer fire, etter å ha ligget på tredje plass etter første omgang. Vinner av rennet ble Hannes Zingerle fra Italia
Her er listen over de fire beste fra rennet 10.januar
1 | Patrik Haugen Veisten (Norge) | 2:07.95 |
2 | Fabian Wilkins Solheim(Norge) | 2:08.41 |
3 | Simen Ramberg Christensen (Norge) | 2:08.75 |
4 | Thomas Dorner (Østerrike) | 2:08.94 |
Her er listen over de fire beste fra rennet 11.januar
1 | Hannes Zingerle (Italia) | 2:05.07 |
2 | Marcus Monsen (Norge) | 2:05.11 |
3 | Timon Haugan (Norge) | 2:05.44 |
4 | Patrick Haugen Veisten (Norge) | 2:05.71 |