FUVO2 med ny seier, tross 10 mann i 75 minutter

6.divisjon:   Kurland – FUVO 2   

Stinne av selvtillit tok FUVO2-trener Geir Haakon Bekkevold med seg en ung tropp til Kurlandsparken og møte med Kurland. Før matchen stod laget med tre strake seiere, og det startet også bra i møte med ett av få førstelag i 6.divisjon. FUVO2 tok ledelsen 1-0, men så fikk laget utvist keeper Khalid Hacham etter et kvarter spill, og måtte dermed spille de siste 75 minuttene med en mann mindre?

FUVO2-treneren konstaterte at laget leverte årets dårligste fotballkamp, men han var veldig fornøyd med at laget klarte å dra i land seieren med en mann mindre i store deler av matchen.

  • Vi begynte greit, mot et lavtliggende Kurland, som allikevel ga oss bakrom som vi klarte å utnytte. Kom til et par gode sjanser, før Kristian Aarem satte 1-0 til oss.

Etter et kvarter spill ble FUVO2 redusert til 10 mann, da Khalid Hacham ble sendt i dusjen etter at han tok i ballen like utenfor 16 meteren. Laget hadde ikke med seg keeperreserve, så veteranen Eivind Husås tok en for laget og tredde på seg keeperhanskene resten av kampen.

Treneren gir honnør til Husås, som var sporty og tok på seg hanskene.

Til tross for en mann mindre, hadde bortelaget full kontroll resten av omgangen. Kristian Aarem doblet ledelsen etter en gjenvinning inne i Kurlands 16 meter, og satte skuddet i krysset.

  •  De kom høyere på oss i 2.omgang, men vi kjørte en kjempekontring og økte til 3-0 ved Even Myren Nybø. Derfra og inn ble det alt for stor strekk i laget, vi jobbet en og en. De fikk to mål, men føler vel at vi hadde brukbar kontroll og vinner fortjent, sier Bekkevold.
  • Ny type kamp for unggutta våres, ser at dem tar lærdom fra hver kamp og utvikler seg. Det er veldig moro å se.  Men som tidligere sagt, var dette den dårligste prestasjonen våres så langt, men godt med seier på en dårlig dag. Vi må opp flere hakk i de neste kampene, da vi møter topplagene på rad og rekke, forteller treneren avslutningsvis til Nesfotballen.

Neste kamp for FUVO2 er tirsdag 15.mai, hjemme mot LSK3

Tabellen kan ses her: https://www.fotball.no/fotballdata/turnering/tabell/?fiksId=159859

FUVO 2 stilte med følgende lag. Khalid Hacham, Andre Jørgensen, Ovar Skjevdal, Julian Paulsen, Markus Sæter, Fredrik Krogsæter, Marius Nordby, Per Anders Vågan, Nicolai Tjernsli Larsen, Sondre Emilsen, og Kristian Aarem.

Benken: Eivind Husås, Even Myren Nybø, Mathias Vikane, Tobias Næss Mållberg og Andreas Krybelsrud.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg