Håndball G11: Seier på en tung dag for Hagaguttene

Bildet fra v; keeper Marius Qvigstad, Mathias Andreassen, Benjamin Sefring, Max Myrseth, Emilio Markussen, Sebastian Berg Olsen, Wilhelm Gjertsen, Isak Kværner, Kristoffer Snøtun og Henrik Sakshaug

 

Gutter 11 år: Haga- EIF  12-9

Det gikk nesten 7 minutter før første scoring i kampen, ualminnelig lang tid til disse guttene å være. Og da var det EIF som fikk det første målet. Deretter hadde bruntrøyene en god periode, og scoret 5 ganger, før EIF fikk sitt neste mål. Etter det var det lite som fungerte for Hagaguttene framover, og motstanderen spiste seg innpå til det stod 6-4 til Haga, da pausesignalet gikk.

I pausen fikk guttene beskjed om å få fart på beina og ballen. De hadde altfor stillestående spill i første omgang, og dårlig konsenstrasjon i kast og mottak.

7 minutter ut i andre omgang stod det 7-7. De siste 10 minuttene begynte guttene fra Haga endelig å vise noe av det spillet de er gode på, og de dro sakte i fra motstanderen i sluttminuttene. Til slutt viste måltavla hjemmeseier 12-9 til bruntrøyene. Dagens store spiller hos Haga var keeper Marius Qvigstad, som hadde mange gode redninger.

 

Hentet fra Haga sin hjemmeside

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg