NTL. FUVO mot Lokomotiv Oslo 0-2 (0-1)
FUVO hevet seg fra kampen mot Bjørkelangen-matchen, men det var ikke nok til at laget fikk med seg noen poeng fra hjemmemøte mot et velspillende Lokomotiv Oslo-lag.
Lokomotiv Oslo med fortjent ledelse til pause
Gjestene fra Oslo kom best i gang og det tok ikke mange minuttene før FUVO-keeper Sondre Ranheim Sæther måtte i action. Han holdt FUVO inne i matchen i starten av kampen. Hjemmelaget var først og fremst farlige på de lange innkastene til Nicklas Brenna Karlsen og frisparkene som ble slått inn i boksen. Etter ti minutter var FUVO meget nærme scoring, men en Lokomotiv-forsvarer gjorde et krumspring og fikk beinet ballen vekk fra streken. Bortelaget var det førende laget og etter 18 minutter måtte Sondre Ranheim Sæter kaste seg så lang han var for å forhindre scoring. Det ble ikke skapt mange store målsjanser i første omgangen, men Lokomotiv Oslo kunne gå til pause med 0-1 ledelse. Et langt innkast etter 29 minutter endte etter litt frem og tilbake med et hodestøt fra Erlend Knutsen Storseth og inn i nettmaskene.
FUVO tapte kampen i boksene
FUVO var mer med i kampen etter sidebytte, kom til flere faste situasjoner hvor ballen endte i boksen, men i motsetning til de foregående årene, så mangler man ”killer instincktet”. Den ofring viljen til Lokomotiv Oslo-spillerne inne i boksen, gjorde sitt til at de holdt nullen. Innsatsen til FUVO-spillerne var det ikke noe å si på, men det er allikevel noe tamt over hele linja. Med ti minutter igjen å spille kom avgjørelsen. Et frispark ble slått inn i boksen til Ulrik Bjerke, som fikk stå alt for alene og nikke inn 0-2 til Lokomotiv Oslo.
Med fem kampene igjen å spille så er avstanden på fem poeng opp til sikker plass. Det betyr i realiteten at FUVO må vinne minimum tre av kampene, kanskje fire. Det er fullt mulig å vinne alle fem ”Cupfinalene”, men da man man opp enda ett hakk. Kampene som gjenstår er som følger: Molde 2 (b), Spjelkavik (h), Kristiansund 2 (b), Skedsmo (h) og Gjelleråsen (b)
FUVO stilte med følgende lag: Sondre Ranheim Sæther, Fredrik Nilsen, Henrik Fosvold, Stian Westerheim, Tobias Solem Karlsen, Birk Øian, Noah Veiby, Oliver Nøvik, Oskar Stenberg Øien, Mads Rismoen og Nicklas Brenna Karlsen. Benyttede innbyttere: Patrick Bergmann,Emil Stenberg Øien,
Denne artikkelen er sponset av