Simen Høglien scoret et perlemål i 1-2 seieren da lagene møttes i våres
Søndag 18.september kl 1600
Funnefoss gress
Forhåndsinfo før kampen mellom FUVO og Harstad
FUVO har kommet seg gjennom en tøff periode med flere poeng enn det mange hadde trodd. Spesielt de tre siste matchene hvor de har tatt poeng borte mot meget sterke lag som Mjølner og Lørenskog i tillegg til at de slo et sterkt LSK2-lag i den siste hjemmekampen. Det har gjort sitt til at laget har klatret helt opp på en 6.plass etter 20 serierunder.
Søndag er det dags for returoppgjør mot Harstad, som FUVO slo 1-2 i våres etter scoring av Simen Høglien og Oliver Nøvik. Gjestene fra Nord-Norge har siden det
Harstad er et bedre lag enn mange tror
Siden det forrige møte har Harstad skiftet trener. Dette har gitt Harstad-spillerne en ny giv og tro på at de kan klare å komme seg over nedrykksstreken. I forrige serierunde tapte de riktignok 3-2 for Mjølner, men de var klart best i andre omgang og hadde fortjent poeng. I de to kampene før der så Slo de Senja 4-1 på bortebane og Skjervøy 2-0 på hjemmebane.
To lag i brukbar form
Det er med andre ord to lag i bra poengform som møtes på Funnefoss gress søndag. På de fem siste matchene har FUVO tatt 8 poeng, mens Harstad har tatt 7 poeng. Hovedforskjellen ligger i at FUVO mer eller mindre er sikret spill i neste års NTL med 28 poeng, mens Harstad har en jobb å gjøre med sine 16 poeng. Etter dagens Skjervøy seier over Skjetten, så har de seks poeng opp til Skjervøy over streken, så det er et lag som kjemper for sin tilværelse som kommer til Opakermoen.
FUVO har fordel av å spille på naturgress, der har de vært gode og står med kun to tap på de ti første matchene, mens Harstad står med kun to seiere på sine ti bortematcher.
FUVO har mistet flere spillere og står igjen med en ganske tynn tropp. Ute med skade er fremdeles viktige spillere som Nicklas Brenna Karlsen og Fredrik Nilsen, men ingen må stå over pga gule kort. Harstad har heller ingen spillere som må sone.
Mads Rismoen er toppscorer for FUVO med 10 seriemål, mens Nicholas Johnsen er toppscorer for Harstad med 6 nettkjenninger.
FUVO kan sikre plassen med seier
FUVO har variert spillemessig, men d har en herlig moral hvor alle står på for hverandre. Det er det som må til, skal laget fortsette å ta poeng. Med FUVO-seier vil plassen også i praksis var sikker, samtidig vil de få en luke ned til Skjetten og LSK 2 på plassene bak.
Kamper lørdag
3-2 Senja Bossekop
2-1 Tromsø 2 – LSK 2
4-3 Skjervøy – Skjetten
Denne artikkelen er sponset av