Forhåndsinfo før kampen mellom Ready og FUVO

Fra treningskampen mot Ready i februar 2020

Ready – FUVO

Lørdag 11.mai kl 1500

Gressbanen kunstgress

FUVO-trener Jørn Ole Korslund tar lørdag med seg gjengen sin til hovedstaden og møte med Ready på Gressbanen kunstgress. En motstander FUVO aldri før har møtt i seriesammenheng, men tilbake i 2020 møttes lagene i en treningskamp hvor FUVO gikk seirende ut med sifrene 3-1.

Flere spillere har spilt i begge klubbene de siste årene. Kan raskt nevne Kristoffer Bugge, Simen Høglien, Thomas Gjendem Nerland og Tobias Gram-Caspersen. Sistnevnte er hyperaktuell til å starte lørdagens match.

To lag som begge trenger en seier

Etter 5 serieomganger står begge lagene med fem poeng og ligger dermed kun ett poeng over Hødd 2 under nedrykkstreken. En viktig kamp hvor ingen av lagene har verken lyst eller råd til å tape.

Ready er nyopprykket, men som i likhet med FUVO har gått glipp av flere poeng på slutten av kampene. Mot Kristiansund 2 utlignet hjemmelaget til 3-3 tolv minutter før slutt og mot Gjelleråsen så utlignet vertene flere minutter på overtid. Oslo-laget har kjempet jevnt med alle og det skilte kun ett mål i de to tapene deres så langt i sesongen.

FUVO må klare seg uten Fredrik Nilsen og Serok Ramathan Sado og Oskar Berg Nordstrøm.  I tillegg  er verken Oliver Nøvik eller Mads Rismoen klare til å starte en kamp. Men de er begge på benken og i beste fall kan en eller begge få noen minutter.

Eirik Dæhli Ryen er toppscorer for Ready med to mål, mens Mads Rismoen, Henrik Fosvold, Nicklas Brenna Karlsen og Tobias Solem Karlsen, alle sammen står med hvert sitt seriemål for FUVO

 

Tidligere kamper

0-1  Ready – Lørenskog

3-3  Kristiansund 2 – Ready

2-0  Ready – Bjørkelangen

3-3  Gjelleråsen – Ready

1-0  Aalesund 2 – Ready

—————————–

1-4  FUVO – Molde 2

0-2  Skedsmo – FUVO

2-2  FUVO – Kristiansund 2

6-0  Træff – FUVO

0-0  FUVO – Gjelleråsen

 

Denne artikkelen er sponset av

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg