Gutter 14 år 3.divisjon avd A. FUVO – Søndre Høland 2-1 (1-1)
FUVO-gutta fortsetter fremgangen. Etter en tung åpning på høstsesongen med to strake tap, har 14-åringene virkelig funnet formen. I forrige serierunde ble det en solid seier over Fet, og onsdag kveld fulgte de opp med å snu 0-1 til 2-1-seier hjemme mot Søndre Høland.
Det ble en jevn og spennende start på oppgjøret, men etter 12 minutter fikk Søndre Høland muligheten fra straffemerket. FUVO-keeper Magnus William Ellison viste imidlertid strålende reaksjonsevne og kastet seg lynraskt ned i hjørnet og reddet straffesparket. Returen ble derimot ikke klarert, og en Søndre Høland-spiller var først på ballen og satte den i mål.
Uavgjort til pause
FUVO lot seg ikke påvirke av baklengsmålet og svarte umiddelbart. Bare to minutter senere sørget Jafer Abbas Ali for utligning til 1-1. Det ga hjemmelaget fornyet energi, med en stilling som holdt seg til inn til pause.
Adam avgjorde for hjemmelaget
FUVO fikk en god start på den andre omgangen, og etter 43 minutter kom uttellingen. Hjemmelaget fikk corner, og Adam Ali Sundby-Keshk var på rett plass og ekspederte ballen videre inn i nettmaskene til 2-1. FUVO fortsatte å skape gode muligheter og hadde flere sjanser til å punktere kampen. Søndre Høland nektet imidlertid å gi seg, og kunne gjestene fort stjålet med seg ett poeng. På en rask kontring fikk de avsluttet mot FUVO-målet, men skuddet suste i metallet og over.
Dermed ble det nervepirrende helt inn til siste spark på ballen, men FUVO holdt unna og kunne til slutt juble for tre velfortjente poeng. Seieren er FUVOs andre på rad og bekrefter at laget er i ferd med å spille seg skikkelig i form etter den tunge starten på høstsesongen.
FUVO: Magnus William Ellison, Max Emilian Jensen Nygård, Oliver Berger Dystland, Liam Granli Husåsfallet, Joris Gecas, Liam Manoah Eriksen, Leo Birk Poll, Elwin Mokal Skjæret, Filip Alexander Engh-Jansen, Viktor Sundby, Jafer Abbas Ali.Benyttede innbyttere: Mathias Skoglund Larsen, Adam Ali Sundby-Keshk og William Fernandez Høgda.
Denne artikkelen er sponset av



