Trenerduoen Per Arne Nyjordet og Bjørn Støkker har sammen med resten av R&Å gutta fått en god start på høstsesongen
Første hjemmeseier siden 19.mai
Raumnes og Årnes tok en sterk 2-1 borteseier i forrige serierunde mot Sørumsand. Hjemme på eget gress har laget slitt veldig, og stod med kun en seier på seks førsøk før torsdagens oppgjør mot Fet. Et lag som slo Strømmen 2 med hele 6-1 i forrige serierunde.
Assistenttrener Bjørn Støkker konstaterte at laget burde punktert kampen allerede i første omgang.
- Vi brant flere klare målsjanser, men det ble med Lasse (Holum Hansen) sin ene scoring de første 45 minuttene.
- Tross nok av muligheter kampen igjennom klarte vi aldri å punktere kveldens kamp mot et rutinert Fet-lag, og det ble spenning til siste slutt. Forsvaret vårt leverte imidlertid en strålende kamp, så gjestene kom til få muligheter. Og de få gangene de var farlige, var Tobias (Bråthen Holt) sikkerheten selv mellom stengene. Offensivt brant vi flere store muligheter i begge omganger, men Lasses scoring i det 35. minutt holdt til seier, sier en fornøyd Støkker til Nesfotballen.
Torsdagens seier var lagets tredje på de fire siste matchene. De er også det eneste laget i 4.divisjon som har tatt seks poeng på de to siste matchene. Med seieren befestet R&Å sin 5.plass på tabellen med 26 poeng. De har fire poeng ned til Fjellhamar på plassen bak, men de har like mange poeng som EIF på plassen over og det er kun ett poeng opp til Kløfta på 3.plass.
1-0 35 min Lasse Holum Hansen (Marius Solhaug)
Neste kamp for R&Å er mandag 12.august, borte mot EIF.
R&Å stilte med følgende lag: Tobias Bråthen Holt, Patrick Elvethun Hansen, Simon Petersen, Jonas Eng, Thomas Buseth, Eivind Sveinhaug, Marius Solhaug, Ole Elias Jacobsen, Marius Preber, Mads Elvethun Hansen og Lasse Holum Hansen.
Benyttede innbyttere: Martinus Slette Granum, Petter Hanekamhaug og Magnus Finset
Denne artikkelen er sponset av