Haga-herrene ga serielederen god kamp

5.divisjon herrer : Siggerud – Haga 28-21 (12-12)

Det var serielederen som stod på andre siden av banen første seriekamp i 2024 for Hagaherrene, som hadde et litt redusert mannskap.

Bruntrøyene viste ingen respekt for serielederen og selv om det var hjemmelaget som åpnet scoringsballet, så tok bruntrøyene over. Anført av 16-årigen Henrik Sakshaug, scoret de 3 på rappen og var i ledelsen.  Vertene kom tilbake og tok over ledelsen. Ledet ikke med mer enn to mål på det meste, så det unge Hagalaget holdt godt følge. Patrik Holmøy scoret 2 kjappe og det var plutselig på uavgjort igjen. Etter det vare det faktisk Hagaherrene som førte an i målprotokollen, og et par minutter før halvtid ledet de 12-10.  Vertene avsluttet best, og hentet seg inn til uavgjort ved pause.

I pausen ble bruntrøyene enige om å fortsette forsvarsspillet, men være litt mer tålmodige fremover.

Den andre omgangen fortsatte som den første, hvor lagene fulgte hverandre i målprotokollen og vekslet på å lede. På stillingen 16-15 til Haga åtte minutter ut i omgangen, begynte det å kladde litt fremover for bruntrøyene. Var mye feilpasninger og dårlige valg, noe som medførte kontringsmuligheter for hjemmelaget. De benyttet seg selvfølgelig av muligheten og scoret åtte mål på rappen, uten at Haga greide å redusere. I disse 14-15 minuttene ble kampen avgjort. Hagagutta greide ikke å ta igjen det forspranget og når de sortkledde blåste for full tid, stod det 28-21 til Siggerud på måltavla.

Selv om de tapte, så skal ALLE Hagaspillerne være veldig godt fornøyd med innsatsen.  Fortsetter dette spillet, så blir det mye moro utover i sesongen.

Haga stilte med følgende lag: Benas Vaicekonis, Thomas Holmøy, Sigurd S Løken (4), Svein Qvigstad, Mathias Andreassen (2), Patrik Holmøy (4), Jacob Wikestrand Brekke (1), Henrik Sakshaug (9), Joakim Andreassen og Marius Qvigstad (3)

Artikkel og bilde er hentet fra Haga sin hjemmeside

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg