Haga J15 Sesongstart med cup og første seriekamp

Helgen 8.-10. september dro Hagas J15 til Sandefjord for å delta på Runar Cup. Det var en spent gjeng som ankom Haukerød skole. Her skulle vi ha det sosialt og møte lag vi ikke har møtt før.

Vi hadde 3 kamper lørdag, hvor de 2 første var mot nivå 1 motstand. Her fikk vi en leksjon i tempo og første kamp mot Nesjar endte med tap 7-17. Andre kamp var mot Stokke og i denne hang vi mye bedre med, selv om det raknet litt på slutten og endte med 6-14. Lørdagens siste kamp var mot Teie 2 og ble jevn, men endte med et knepent tap 9-11.

Lørdagen ble avsluttet med taco-middag før man fikk inspirasjon av å se Runar mot Bergen i herrenes eliteserie.
Søndag startet med kamp i B-sluttspill mot Tjøme. Her kom jentene aldri skikkelig i gang og dermed endte cupen med tap 8-10.

Følgende spillere var med på cup og fik verdifull kamptrening før seriestart:
Sara Elise Aanerud, Ane Alexandra Hjemmen, Selma Gribsrød Schøyen, Emma Thaweenan Thoresen, Julie Walseth, Hanne-Marie Belsjø Thorud, Luna Aakervik Øyan, Adele Jacobsen, Emma Holmøy, Isabell Simonsen, Selma Holmøy

Haga – Eidsvold Turn 19-20 (11-12)

Så på lørdag var det endelig tid for første seriekamp og Eidsvold Turn kom på besøk i RSA-hallen. Turn er et lag vi har slitt mot før, så det var en spent gjeng som entret banen. Kampen startet jevnt og gjestene scorte først. Så svarte Haga med 3 mål på rad. Haga fikk et par utvisninger som gjestene benyttet til å snu kampen.
Haga-jentene slet med å få stoppet Turns innspill til strek og var litt for dårlige til å løpe hjem i forsvar. Fremover satt spillet ganske bra, selv om det ble litt mange raske avslutninger. Første omgang bølget frem og tilbake og lagete byttet på ledelsen. Til pause stod det 11-12.

I pausen fikk jentene beskjed om å bruke litt mer tid i angrep og kjøre våre avtaler. Dessuten måtte vi bli flinkere til å komme hjem i forsvar. Dette lykkes bare delvis og andre omgang ble mye lik første hvor lagene skiftet på ledelsen. Det ble jevnt og spennende hele kampen men dessverre stokket det seg litt fremover de siste minuttene, slik at gjestene kunne stikke av med seieren. Det endte 19-20 i en spennende kamp.

Haga stilte med følgende spillere:Sara Elise Aanerud (keeper), Ane Alexandra Hjemmen, Selma Gribsrød Schøyen, Emma Thaweenan Thoresen, Julie Walseth (2 mål), Hanne-Marie Belsjø Thorud, Luna Aakervik Øyan (5), Adele Jacobsen, Emma Holmøy, Patrycja Okonek (4), Isabell Simonsen (2), Selma Holmøy (6)

Artikkel og bilde er hentet fra Haga sin hjemmeside

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg