Haga innledet høstsesongen med 4 seire og en uavgjort:
Eidsvold IF 3 – Haga IF 2-8 (0-4)
Haga IF – Hauerseter 3 2-2 (2-0)
Hurdal IL – Haga IF 4-8 (3-5)
Haga IF – Nittedal 2 6-1 (3-1)
Søndre Høland 2 – Haga IF 3-4 (2-2)
Kampen om avdelingsmesterskapet: Haga IF – Varpe
Haga har alt i egne hender foran årets siste kamp og kan vinne avdelingsmesterskapet i 9.divisjon på hjemmebane foran Den Brune Berme.
Haga stilte med en stor tropp til kamp. Jan-Ivar Olsen var tilbake etter å ha vært fraværende i forrige kamp.. Eller var han det? Tett opp mot kampstart var han ikke å få tak i. Til slutt meldte John Magnus Bakken seg til å stå i mål. Dette betydde at Ole Johan “Svima” Istad fikk plass i startelveren, noe han var svært fornøyd med.
Kampen starter jevnt, men etterhvert får Haga inn presset og flere cornere og dødballer i farlig området. Dette resulterer i 1-0 etter 15 minutter (Stian Samuelsen) og 22 minutter (Sebastian Olsen) – begge på hodet. Haga har god kontroll på Varpe etter dette.
Når det nærmer seg pause blåses det indirekte frispark. Keeperen til Varpe som har fått flere advarsler fra dommeren om å holde ballen litt vel lenge i hendene får til slutt en konsekvens for dette. Det indirekte frisparket er fra ca. 12 meters hold. Haga setter den i mål! Men dommeren blåser av, noen Varpe spillere hadde beveget seg før ballen var slått! Keeperen til Varpe, Robert Thorsen, kjefter på dommeren og belønnes med gult kort. Alle rundt er forundret på keeperen som kjefter på dommeren når Haga blir snytt for et mål. Når det indirekte frisparket tas på nytt går det til Hagas fortvilelse utenfor.
Haga er komfortable utover kampen og rullerer hyppig på byttene. John Magnus Bakken er solid som keeper. Mot slutten av kampen får Varpe en utvisning og Haga blir litt for komfortabel og Varpe får noen sjanser, men ikke det helt store. Godt inn på overtiden får Varpe et trøstemål. Det ender 2-1 til Haga og avdelingsmesterkskapet er sikret!
Hagas toppscorere i 2022:
Sebastian Olsen 11 mål
Håvard Kvinge 5 mål
Stian Samuelsen 5 mål
Tabellen endte slik:
1 | Haga | 6 | 5-1-0 | 30-13 | 16 |
2 | Søndre Høland 2 | 6 | 4-0-2 | 19-17 | 12 |
3 | Hauerseter 3 | 6 | 3-1-2 | 15-9 | 10 |
4 | Hurdal | 6 | 3-0-3 | 23-22 | 9 |
5 | Varpe | 6 | 2-1-3 | 17-13 | 7 |
6 | Nittedal 2 | 6 | 1-1-4 | 16-24 | 4 |
7 | EIF 3 | 6 | 1-0-5 | 16-38 | 3 |