Hvam J13 med sterk borteseier over Skiptvet

 

Jenter 13 år Nivå 2  A-sluttspill   Skiptvet – Hvam 20-22 (10-13)

Hvam tok søndag turen til Østfold og møte med et ubeseiret Skiptvet. Hvam jentene har vist at de kan hamle opp med de beste og var på ingen måte slått før matchen var i gang.

God avslutning på første omgangen

Det var en spillesugen gjeng som raskt gikk opp i 1-3 ledelse, som senere ble til 3-7. Midtveis i omgangen slapp Hvam-jentene vertene inn i kampen. I siste halvdel av første omgangen scoret lagene litt i rykk og napp, og etter 16 minutter klarte Skiptvet å utligne til 10-10. Men Hvam tok seg sammen og avsluttet med tre scoringer og 10-13 ledelse til pause.

Det ble nervepirrende på slutten

Hvam åpnet andre omgangen som de avsluttet første omgangen, sterkt. Med to scoringer av Afelina Griffin og ett av Gunhild Nebbenes Kilde, og med kun ett bakover så var bortelaget plutselig oppe i 11-16 ledelse. Skiptevet kjempet seg etter hvert inn i kampen igjen og to minutter før slutt så skilte det kun ett mål. En timeout ble benyttet til å roe hodet på Hvam-spillerne. Jentene svarte med å gå i angrep og Elida Josefine Henriksen Gladheim fikk æren av å fastsette sluttresultatet til 20-22 og med det påføre Skiptevet lagets første tap.

Seieren betyr at Hvam klatret opp på 7.plass med fire seire og fire tap. Neste kamp for laget er søndag 19.mars, hjemme mot Ullern.

Hvam stilte med følgende lag: Julie Bratlie, Victoria Alfheim (1), Helene Fjørtoft Finnstein (5), Gunhild Nebbenes Kilde (5), Elida Josefine Henriksen Gladheim (2), Kaja Wallem Ongstad (4), Thea Utheim Sandøy (1), Madeleine Lerum Johnsen og  Afelina Griffin (4)

 

Denne artikkelen er sponset av

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg