Lotta Udnes Weng røk ut i NM-prologen: – Latterlig

Det undret NRK-ekspert Torgeir Bjørn etter at Lotta Udnes Weng ramlet i sprintprologen i NM og senere endte på 34. plass (kun topp 30 er kvalifisert for kvartfinalene).

– Det er latterlig. Jeg vet ikke hva jeg skal si. Forholdene var ikke så verst, men det kladdet noe innmari under skiene, sa hun til den skrivende pressen etter løpet.

– Jeg hadde verken glid eller feste. Det var som å gå på stylter med en meter snø under, forklarte landslagsløperen overfor NTB.

Landslagsprofilen brukte ord som «forferdelig» og «en av de verste opplevelsene hun har hatt på ski», i intervju med rettighetshaver NRK.

Kanalens ekspert Fredrik Aukland kalte Udnes Wengs exit for oppsiktsvekkende.

 

Bedre gikk det for Amalie Håkonsen Ous, som endte på 8.plass i prologen og som dermed gikk enkelt videre til kvartfinalen

Best av alle i prologen var Ane Appelkvist Stenseth . Hun var 2,7 sekunder foran Anna Svendsen. Malin Hoelsveen ble nummer tre.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg