Nes IK avsluttet sesongen med 6-6 hjemme mot Gruner

Nes – Gruner 3 (6-6)

Den siste seriekampen var uten betydning for seriemesterskapet, men Nes Ik hadde en plan om å kun gå på det ene tapet mot Borg tidligere i sesongen og avslutte med stil. Gruner 3 er et lag de skal slå enkelt, men de hadde for anledningen tatt med seg fire spillere fra sitt lag i 3. divisjon, så det var ett helt annet lag enn det Nes møtte da spilte borte mot de tidligere i sesongen.

Nes IK-trener Terje Kristiansen sier til Nes-Sporten at han selv hadde tenkt å spille noen bytt i denne kampen, som spillende trener, for å kunne få opplevelsen av å spille sammen med sine barn Emilie og Marcus, men det skulle vise seg å bli vanskelig.

 Gjestene overrasket seriemesteren

Gruner 3 kom til Nes med skumle planer om å reise hjem med seier. De gikk tidlig opp i 0-1 ledelse. Dette ble en annen start enn hva Nes ønsket og ikke minst en situasjon de nesten ikke har følt på tidligere i sesongen, da de ofte har tatt føringen i de fleste kamper.

Heldigvis tok det ikke lange stunden før Marcus Ilseng Kristiansen utlignet til 1-1 etter etter fint fremspill av Thomas Petterson. Nevnte Petterson har vært god og viktig for laget gjennom hele sesongen.

  • Men i dag s vi gjennom hele kampen at vi ikke er like ”på” som tidligere i tidligere kamper, og det faktum at vi allerede hadde vunnet serien var dessverre krøpet inn hos oss. I de to første periodene bølget spillet frem og tilbake. Gruner gikk opp til 1-2 og vi utlignet og slik fortsatte det frem til 4-4 ved pause etter 2 perioder, forteller Nes IK-treneren
  • I 3. periode hadde vi litt mere glød og prøvde å ta tak i spillet for å kunne vinne. Vi ønsket at flest mulig skal få være med og byttet også keeper før siste, og Emilie Ilseng Kristiansen kom inn i mål. Vi gikk opp til 6-4 og følte at nå har vi fått kampen dit vi ville, men Gruner reduserte til 6-5 i Powerplay og like etter utlignet de til 6-6. Vi preset på og hadde et skudd i tverligger like før slutt, men kampen ender dessverre 6-6, sier en noe oppgitt trener Terje Kristiansen til Nes-Sporten etter kampslutt.

Det var årets siste seriekamp og vi blir seriemester i 4. divisjon. Nå blir det møter angående eventuelt opprykk til 3. divisjon.

Mål:

1-1 Marcus Ilseng Kristiansen (Thomas Petterson, Carl-Johan Sparf)

2-2 Ole Marius Bjørnslett (Thomas Petterson)

3-3 Bjørnslett (Petterson)

4-4 Daniel Donborn (Sparf, Petterson)

5-4 Donborn (Bjørnslett, Jan Mikael Skog)

6-4 Kristiansen (Sparf)

BB: 3. rekka med Michal i spissen som har stilt trofast på treninger og kamper i hele sesongen

 

Keeper: Jonas Breivik, Emilie Ilseng Kristiansen

Thomas Petterson, Ole Marius Bjørnslett, Bendik Bergan Halvorsen, Haakon Invgavldsen, Marcus Ilseng Kristiansen, Jørgen Arnesen, Michal Srogocik, Dan Mathias Randem-Svendsen, Jan Mikael Skog, Carl-Johan Sparf, Steinar Myrvang, Simen Knutsen, Thomas Petterson

 

4.divisjon sluttabell sesongen 2023/24

1Nes IK1816-1-1120-3933
2Borg1813-2-3105-7128
3Nordstrand1811-2-572-6124
4Skien1810-1-797-7121
5Jordal187-1-1078-8315
6Gjøvik 2187-1-1067-8415
7Rosenhoff186-1-1175-11113
8Gruner 3184-3-1191-11311
9Aker185-1-1245-8811
10Hasle/Løren 3183-3-1241-709

 

Denne artikkelen er sponset av

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg