FUVO er representert ved tre spreke damer i årets VM i gåfotball. Katrine Murud Heiberg stiller i klassen damer 50+, mens Brita By og Bodil Skjevdal spiller med flagget på brystet i klassen damer 60+. Turneringen finner sted i Malmø i Sverige i perioden 4. til 6. juli.
Årets D50-tropp er en spennende blanding av nye ansikter med toppseriekamper i fleng og spillere med lang erfaring innen gåfotball. Det er tydelig at laget er satt sammen med fokus på både utvikling og kontinuitet – en perfekt balanse for gode prestasjoner. Laget har en stor oppgave foran seg og skal forsvare VM gullet fra Chesterfield.
Norge og Katrine slo England 2-0 i den første matchen fredag og fulgte senere opp med å slå vertsnasjonen Sverige med de samme sifrene like etterpå. Lørdag står Wales og Polen for tur, før de avslutter gruppespillet med landskamp mot Australia og Skottland søndag ettermiddag.
Plasseringene i gruppespillet avgjør hvem Norge møter i sluttspillet. Etter to kamper har Norge, Australia og Wales full pott, mens England har en seier. Sverige, Polen og Skottland har alle tre tapt begge sine to første kamper i gruppespillet.
Lørdag: Wales – Norge kl 1500
Lørdag: Norge – Polen kl 1615
Søndag: Australia – Norge kl 1230
Søndag: Skottland – Norge kl 1400
VM er en unik mulighet til å inspirere flere til å delta i gåfotball og oppnå en enda større oppslutning og interesse rundt sporten. Dette vil bidra stil å skape en positiv utvikling og vekst av gåfotballen i Norge.
Foto er lånt fra facebooksiden til “Gåfotball landslag damer 50+”
Denne artikkelen er sponset av