Med åtte scoringer ble Nathalie Torp Andresen toppscorer for R&Å
Jenter 15 år Regionsserien avd 43 Kløfta/Gjerdrum – R&Å 2 16-20 (8-11)
R&Å 2 stod med en seier på de seks første matchene før de søndag tok turen til Kløftahallen og møte med Kløfta/Gjerdrum. Ett lag som heller ikke stod med for mange poeng i poengsekken etter seks serierunder.
Selv om hjemmelaget tok ledelsen, så tok det ikke mange minuttene før gjestene fra Årnes var oppe 2-6 ledelse etter tre scoringer av Eldana Kalsi Fsahatisien, to av Nathalie Torp Andresen og ett av Tilde Murud Heiberg. Jentene var på det meste oppe i femmålsledelse, men Kløfta/Gjerdrum kom seg litt mot slutten av første omgangen slik at det kun skilte tre mål da lagene gikk til pause.
Kløfta/Gjerdrum nærmet seg, men R&Å satte på turboen og vant med fire mål
En god start på andre omgangen førte gjestene på nytt opp i en femmålsledelse, men hjemmelaget ga seg ikke uten kamp. Fem mål ble raskt til kun ett mål etter halvspilt omgang. Toppscorer Nathalie Torp Andersen satte inn to nettkjenninger i tillegg scoret Tilde Murud Heiberg ett, slik at R&Å IGJEN klarte å øke til fem mål. Med seks minutter igjen å spille, skulle det ikke være mulig å miste seieren. Og det gjorde de heller ikke. Riktignok knep Kløfta/Gjerdrum innpå med to mål, men helt på tampen satte Nathalie Torp Andersen inn sitt åttende og fastsatte med det sluttresultatet til 16-20 til de blåkledde.
Neste kamp for R&Å 2 er 17.november, hjemme mot Lillestrøm HK 2
R&Å 2 stilte med følgende lag: Elvira Elouise Rydberg, Mia Husebø-Isaksen, Eldana Kalsi Fsahatsion (6), Tilde Murud Heiberg (2), Hanna Klich (1), Mathea Nygård Bruaas, Nathalie Torp Andresen (8), Leah Haukø-Hauger (1), Anna Sofie Aas (2) og Alva Nathalie Sørby Husås
Denne artikkelen er sponset av