6.divisjon. R&Å 2 mot FUVO 2 2-1 (1-0)
Onsdag var det duket for lokaloppgjør i 6.divisjon mellom R&Å 2 og FUVO 2. Hjemmelaget stilte med et betraktelig mer rutinert lag enn gjestene som hadde ni fjorårets G16-spillere i sin tropp. Kampen tok først fyr i det 90.minutt da to av de eldste spillerne på banen endte opp i en duell det luktet svidd av og som det luktet oransje farge lang vei, men som endte med ett gult kort til hver av spillerne.
Jevnspilt første omgang
Før den tid så var det en forholdsvis rolig match mellom to lag som ikke tok for store sjanser. Hjemmelaget hadde ballen mest, men FUVO 2 lå godt i ramma og slapp ikke de blåkledde til mange sjanser. I første omgang hadde lagene hver sin heading som suste over. I tillegg hadde Stian Aaserud hos R&Å et forsøk på et volleyspark fra åtte meter som Henrik Berntsen i FUVO-buret ikke hadde noen problemer med å redde. Med publikum fikk også se ett mål. R&Å kom seg ned på høyrekanten og la en 45 graders pasning ut til tidligere FUVO-gutt, Simen Scharning, som feide ballen i nota.
Tore Høgda med matchvinnerredning
Andre omgangen fortsatte i samme dur. FUVO fikk en gylden sjanse til å utligne til 1-1 etter en times spill da André Jørgensen ble spilt fri alene med Tore Høgd i R&Å-buret. Veteran-keeperen viste imidlertid at han ikke har glemt gamle kunster og vartet opp med en strålende redning. I stedet for utligning, så økte Marius Lundberg til 2-0 etter 73 minutter. FUVO flyttet etter hvert litt flere spillere høyre opp i banen og med ti minutter igjen å spille, så pekte dommeren på straffemerket. Aslak Bratlie-Bernal scoret i forrige match og var sikkerheten fra ellevemeteren også denne gangen. Dermed ble det litt spenning på slutten. FUVO jaget 2-2, men manglet det lille ekstra og kampen ebben ut med 2-1 seier til R&Å 2.
40 min 1-0 Simen Scharning
73 min 2-0 Marius Lundberg
83 min 2-1 Str Aslak Bratlie-Bernal
Etter to serierunder har R&Å 2 kapret til seg fire poeng, mens FUVO 2 fremdeles er på leit etter sitt første. Neste kamp for R&Å 2 er tirsdag 6.mai, borte mot Flisbyen. FUVO 2 på sin side spiller kamp onsdag 7.mai, borte mot Åkrene
R&Å 2 stilte med følgende lag: Tore Høgda, Sigurd Røseplass Aas, Sander Granlien-Hartweg, Sebastian Munthe Øvrum, Markus Grønvold, Simen Scharning, Jørgen Aaserud, Stian Aaserud, Marius Lundberg, Mateo Stenbro og Øyvind Hofsrud. Benken: Trym Lindsveen-Johnsen, Hans Kristian Hofsrud, Jørgen Johannessen og Sivert Moda.
FUVO 2 stilte med følgende lag: Henrik Berntsen, Mantvydas Gecas, Torjus Murud Heiberg, Lucas Exi Dzever, Anton Engen, Aslak Bratlie-Bernal, William Skoglund Larsen, André Jørgensen, Kenneth Larsen og Kevin Trøhaugen. Benken: Alexander Persvangen-Johansen, Hamdan Ali Khan, John Woolnough, Marcel Agbor og Jonass Jonasson
Denne artikkelen er sponset av