Marius Solhaug scoret mot Kongsvinger 2
Treningskamp R&Å – Kongsvinger 2 2-4 (1-3)
Petter Hanekamhaug var nære på å gi R&Å ledelsen etter få minutter spill, men avslutningen fra god posisjon gikk på feil side stolpen. Like etterpå var det ungguttene fra Kongsvinger 2 som presenterte seg, men mål ble det ikke denne gangen heller. Det gjorde det imidlertid etter ti minutter. En uheldig R&Å-keeper mistet en ball han så ut til å ha kontroll på. Dette gjorde sitt til at KIL-spissen fikk en enkel oppgave med å trille ballen i det tomme buret. Litt senere ut i omgangen var det hjemmelagets tur til finne veien til nettmaskene. En hands inne i boksen ble til straffe som Jesper Aaserud satte sikkert i mål.
Kongsvinger 2 svarte med å gå rett i angrep og ta tilbake ledelsen. Det skulle bli ett mål til før pause og igjen var det Kongsvinger scoret. R&Å ropte på frispark ved to tilfeller, men dommeren lot spillet gå videre. Det resulterte til slutt med at en Kongsvinger-spiller ble spilt alene med keeper, som var uheldig og skled, dermed ble det en særdeles enkel oppgave for KIL-spilleren å plassere ballen i det åpne målet.
R&Å leverte en svak første omgang, men hevet seg flere hakk etter sidebytte. Etter 65 minutter var det dags for 2-3. En corner fra Eivind Sveinhaug fant veien til hodebrasken til Marius Solhaug, som kontant satte ballen i nettmaskene. Vertene kom til flere brukbare sjanser til å utligne, men det ville seg ikke. I stedet kontret Kongsvinger 2 inn 2-4, som også ble sluttresultatet.
Dette var R&Å sin sjette treningskamp for året. Tidligere har laget vunnet en, spilt uavgjort en og tapt tre.
Neste kamp for R&Å er cupkampen mot FUVO førstkommende lørdag 18.mars kl 1300
R&Å stilte med følgende lag: Sindre Nyhus – Fredrik Stenbro, Marius Solhaug, Robin Rognerud, Markus Grønvold – Jesper Aaserud, Magnus Krefting – Eivind Sveinhaug, Thomas Buseth, Petter Hanekamhaug – Mads Hansen Benyttede innbyttere: Casper Rolén, Marcus Damstuen, Jørgen Johannessen, Hassan Aslam.
Denne artikkelen er sponset av