R&Å tapte målrik kamp mot Lørenskog 2

Jesper Aaserud sin scoring hjalp ikke til seier i bortemøte med Lørenskog 2

 

R&Å serieåpnet med hjemmetap for Lørenskog 2 og avsluttet vårsesongen med tap mot samme motstander. Årnes-gutta kom til kampen med fem seiere på de sju siste matchene og ville med seire klatre opp på tredjeplass bak suverene Skedsmo og Gjelleråsen 2.

4.div.  Lørenskog 2 – R&Å 7-3 (3-0)

Første omgangen var tidvis jevnspilt med masse sjanser til begge lag, men Lørenskog var effektive og scoret tre ganger, mens R&Å ikke klarte å omsette noen av sjansene til mål.

R&Å hentet opp hjemmelagets tremålsledelse

I andre omgang vartet R&Å tidvis opp med årsbeste og spesielt i starten av omgangen var laget gode. Mads Elvethun Hansen reduserte til 1-3 fra straffemerket etter 55 minutter. To minutter senere fant Jesper Aaserud veien til nettmaskene og dermed var det plutselig kamp igjen. R&Å var skikkelig i støtet og etter 63 minutter var det dags for 3-3 ved Petter Hanekamhaug. Han scoret dermed mål i sin fjerde kamp på rad og er nå oppe i sju scoringer.

Jaget ledermålet, fikk fire i baken

Etter utligningen fortsatte R&Å å kjøre kampen, men laget sleit defensivt og hjemmelaget kom alt for ofte til enkle målsjanser som også endte i scoringer. Mot spillets gang tok Lørenskog 2 på nytt ledelsen 4-3 og i løpet av de siste tjue minuttene satte de inn ytterliggere tre mål og vant til slutt kampen 7-3.

R&Å-trener Jonny Lien sa følgende til Romerikes Blad etter kampen:

Lørenskog ledet 3-0 til pause, men Lien mente at laget hans var fullt med i kampen.

  • I førsteomgangen var det vi som hadde masse muligheter, men de scoret tre mål. Det var vår feil, vi var dårlig defensivt fra topp til tå i dag og det gjaldt ikke bare forsvaret, konstanterer han.

Lien irriterer seg over at de ikke er mer kliniske foran mål.– Vi er utrolig dårlig på å sette sjansene våres.

  • På “expected goals-skalaen” så tror jeg vi byr på mye. Det er utrolig lett å score på oss innimellom, og så er det veldig vanskelig for oss å score

R&Å tar sommerferie på 5.plass med 22 poeng. Skedsmo leder 4.div med 35 poeng, fulgt av Gjelleråsen 2 med 31. Bak disse er det ganske tett med Ull/Kisa 24, Rælingen og R&Å 22 og Lørenskog 2 og Hauerseter med 19 poeng.

R&Å stilte med følgende lag: Truls Frogner, Magnus Midling Larsen, Marius Solhaug, Patrick Elvethun Hansen, Arne Holter, Martinus Slette Granum, Jesper Aaserud, Magnus Krefting Hansen, Petter Hanekamhaug, Mads Elvethun Hansen og Eivind Sveinhaug. Benken: Sindre Edvardsen Nyhus, Øystein Riise Pedersen, Markus Grønvold, Magnus Granmo Finset, Jørgen Aaserud, Marcus Solberg Damstuen

Denne artikkelen er sponset av

Fjelds FM mat

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg