Steinar Dieseth Skogholt med 2.plass i Sjakk NM

Steinar Dieseth Skogholt til venstre

2.plass i klasse 4 til Steinar Dieseth Skogholt

Det ble i forrige uke arrangert Norgesmesterskap i sjakk i Vallhall i Oslo. I klasse 4 deltok det to utøvere fra Nes SK. Det var Dag Håvard Skogholt og Steinar Dieseth Skogholt.

NM i Sjakk er delt inn i følgende klasser: Klasse Elite, Klasse Kandidat Elite, Klasse Mester, Klasse 1, Klasse 2, Klasse 3, Klasse 4, Klasse 5

I klasse 4 var det hele 71 sjakkspillere som deltok og det var derfor en stor prestasjon av den snar 19 år gamle Steinar Dieseth Skogholt å spille seg til topplassering. Ni langsjakkpartier i løpet av uken resulterte i seks seire, to remis og ett tap. Den gode innsats førte unggutten helt opp på andreplass i turneringen. En meget sterk prestasjon. Dag Håvard var ikke like stødig i spillet sitt og endte på 60.plass etter to seire, to remis og fem tap. Ken Ronny Schouten fra Tromsø vant, mens Arold Granqvist fra Trondheim kom på tredjeplass.

Berettiget til å delta er spillere med rating innen ratinggrunnlaget for klassen, de som oppnådde minst 60 prosent score i klassen i forrige landsturnering, de 7 % beste – men minst tre spillere – i klassen i forrige landsturnering, vinneren av klassen under i sist avsluttede Norges Grand Prix, samt de som NSF finner kvalifisert.

Fullstendig liste for klasse 4 finner du her

 

Fotograf er Dag Håvard Skogholt

Denne artikkelen er sponset av

Toyota Romerike

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg